9 nap múlva, október 1-én indul a bankok kötelező lakossági tájékoztatása - derül ki a GFM közleményéből.
A friss hirdetmények szerint az egy és két évre szóló Egyéves Magyar Állampapír, valamint a Kincstári Takarékjegyek kamatát is csökkenti az adósságkezelő.
A Magyar Posta több mint 1050 milliárd forint értékű lakossági magyar állampapír-állományt kezel, ami az áprilisi teljes lakossági forint állampapír-állomány több mint 11 százaléka - derül ki a Magyar Posta Zrt. hétfői közleményéből.
Az ÁKK friss tájékoztatói szerint az Egyéves Magyar Állampapír, valamint a Kincstári Takarékjegyek kamata is emelkedik.
Ahogy azt várni lehetett, megjelent a magasabb kamatozású Egyéves Magyar Állampapír, a Kincstári Takarékjegy és a Kincstári Takarékjegy II. hirdetménye is. A magasabb kamatok mindegyik esetben szeptember 19-től élnek.
Pár napja az Egyéves Magyar Állampapír és a Kincstári Takarékjegy kamatát is megemelte az adósságkezelő, rögtön fél százalékponttal.
A friss hirdetmények szerint az Egyéves Magyar Állampapír és a postán kapható Kincstári Takarékjegyek kamatát is megemeli az adósságkezelő. Ez azt jelenti, hogy egy- és kétéves időtávon is jobban megéri ezekbe a papírokba fektetni, mint MÁP+-ba, de a legjobban továbbra is az jár, aki az inflációkövető prémium állampapír mellett dönt. Sőt, mondunk még egy lehetőséget, amire kevesen gondolnak.
Minden eddigi értékesítési csúcsot megdöntve, januárban 346 milliárd forinttal növekedett a lakossági állampapírok állománya. A Kamatozó és a Féléves Kincstárjegyek (KKJ, FKJ) valamint a Prémium Magyar Államkötvények (PMÁK) voltak a legkedveltebb befektetési eszközök. A januári és tavalyi év kiemelkedően magas keresletére reagálva ugyanakkor az adósságkezelő a kincstárjegyek kamatainak csökkentése mellett döntött - írja az ÁKK közleményében.
Decemberben 33,3 milliárd forinttal nőtt a lakossági állampapírok állománya, így az egész tavalyi évi állománynövekedés 723,3 milliárd forintot tett ki. Ez minden eddiginél nagyobb állománybővülést jelent, hiszen a 2013-as adatot is mintegy 21 milliárd forinttal túlszárnyalta. Tavaly év végére a lakosság által birtokolt állampapírok állománya 2411,2 milliárd forintra emelkedett, ami az év végi államadósság 10%-át, a piaci alapon kibocsátott államkötvényeknek pedig a 17%-át tette ki. A tavalyi egész évet vizsgálva az látszik, hogy a Prémium és a Bónusz Magyar Államkötvények voltak a nagy kedvencek, hiszen ezek együttes állománynövekedése 584,9 milliárd forintot tett ki.
Minden idők legerősebb értékesítési hónapját tudhatjuk magunk mögött a lakossági állampapírok terén, hiszen az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) ma közzétett adatai szerint szeptemberben 108,5 milliárd forinttal (!) természetesen új történelmi csúcsra (1567,4 milliárd forintra) nőtt az állomány. A legintenzívebben továbbra is a Kamatozó Kincstárjegyet veszik a magyar háztartások, ami részben továbbra is azzal a racionális magatartással függött össze, hogy a mélybe zuhanó banki betéti kamatok mellett ezzel az értékpapírral mintegy 1 százalékponttal több kamatot tudnak elérni a megtakarítók.
Az elmúlt hónapokra jellemző havi 60-80 milliárd forint körüli ütem után májusban "csak" nettó 25,4 milliárd forint összegben vett a kifejezetten neki szánt állampapírokból a magyar lakosság. A jókora lendületvesztésben egy technikai tényező jelentős szerepet játszik.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Az amerikai elnök a CPAC konferencián beszélt.
A fentanil-válságról és az ukrajnai háborúról tartottak megbeszélést.
Erős megosztottságot eredményezett a lépés a tagállamok között.
Sok kérdést vet fel Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése.
A „woke” kiadások lefaragása csak elhanyagolható része volt a teljes költségcsökkentésnek.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.